BPDS00030316101T00
BPDS00030316101T00
BPDS00030316101T00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BPDS00030316101T00
  • Delivery Services
100 µH Shielded Inductor 120 mA 2.4Ohm Max 1212 (3030 Metric)
Quick Inquiry
BPDS00030316101T00
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 120 mA
Current - Saturation (Isat) 120mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 1212
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)