C0603C0G1E9R1D
C0603C0G1E9R1D
C0603C0G1E9R1D
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C0603C0G1E9R1D
  • Description
    CAP CER 9.1PF 25V C0G 0201
  • Delivery Services
9.1 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Quick Inquiry
C0603C0G1E9R1D
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Mfr TDK Corporation
Series C
Capacitance 9.1 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)