C3225C0G2J153J160AE
C3225C0G2J153J160AE
C3225C0G2J153J160AE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225C0G2J153J160AE
  • Description
    CAP CER 15000PF 630V C0GNP0 1210
  • Delivery Services
15000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225C0G2J153J160AE
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr TDK Corporation
Series C
Capacitance 15000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)