C3225X7R1A226K230AC
C3225X7R1A226K230AC
C3225X7R1A226K230AC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225X7R1A226K230AC
  • Description
    CAP CER 22UF 10V X7R 1210
  • Delivery Services
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225X7R1A226K230AC
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr TDK Corporation
Series C
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)