C3225X7R1C106M/5
C3225X7R1C106M/5
C3225X7R1C106M/5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225X7R1C106M/5
  • Description
    CAP CER 10UF 16V X7R 1210
  • Delivery Services
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225X7R1C106M/5
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)