CC45SL3FD101JYVNA
CC45SL3FD101JYVNA
CC45SL3FD101JYVNA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CC45SL3FD101JYVNA
  • Description
    CAP CER 100PF 3KV SL RADIAL
  • Delivery Services
100 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Quick Inquiry
CC45SL3FD101JYVNA
Series CC45
Packaging Cut Tape (CT)-->Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)