CDH115NP-390KC
CDH115NP-390KC
CDH115NP-390KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDH115NP-390KC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 39UH 1.52A 110MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.52 A 110mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDH115NP-390KC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDH115
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 39 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.52 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)