CDH115NP-391KC
CDH115NP-391KC
CDH115NP-391KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDH115NP-391KC
  • Description
    FIXED IND 390UH 480MA 1.1OHM SMD
  • Delivery Services
390 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 480 mA 1.1Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDH115NP-391KC
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)