CDH50D48NP-151KC
Request for Quotation
CDH50D48NP-151KC
lmages are for reference only.CDH50D48NP-151KC
Delivery Services
150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 880mOhm Max Nonstandard
CDH50D48NP-151KC
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 150 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 490mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 880mOhm Max |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |