CDH50D48NP-472KC
Request for Quotation
CDH50D48NP-472KC
lmages are for reference only.CDH50D48NP-472KC
Delivery Services
4.7 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 75 mA 33.8Ohm Max Nonstandard
CDH50D48NP-472KC
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 mH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 75 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 90mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 33.8Ohm Max |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.213" L x 0.197" W (5.40mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ||
| Description | FIXED IND 470UH 270MA 2.59OHM SM | FIXED IND 470UH 270MA 2.59OHM SM | INDUCTOR | INDUCTOR |