CDRH8D58/LDNP-150NC
CDRH8D58/LDNP-150NC
CDRH8D58/LDNP-150NC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH8D58/LDNP-150NC
  • Description
    FIXED IND 15UH 3.6A 36.3MOHM SMD
  • Delivery Services
15 µH Shielded Inductor 3.6 A 36.3mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH8D58/LDNP-150NC
Series CDRH8D58/LD
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 36.3mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)