CL31E105KCHVPNE
CL31E105KCHVPNE
CL31E105KCHVPNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31E105KCHVPNE
  • Manufacturer
    Samsung Electro-Mechanics
  • Description
    CAP CER 1UF 100V 1206
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31E105KCHVPNE
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -
Features General Purpose
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)