CL31E225KAH4PNE
CL31E225KAH4PNE
CL31E225KAH4PNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31E225KAH4PNE
  • Description
    CAP CER 2.2UF 25V X8L 1206
  • Delivery Services
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31E225KAH4PNE
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)