CL31E106KAKVPNE
CL31E106KAKVPNE
CL31E106KAKVPNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31E106KAKVPNE
  • Description
    CAP CER 10UF 25V 1206
  • Delivery Services
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31E106KAKVPNE
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)