CSAB1265A-100M
Manufacturer
CODACADescription
SMD MOLDING POWER CHOKE
Datasheet
DatasheetPackage
2-SMD
Request for Quotation
CSAB1265A-100M
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
10 µH Shielded Molded Inductor 10 A 16.5mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss
CSAB1265A-100M
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | CODACA |
| Series | CSAB1265A |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Molded |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Current - Saturation (Isat) | 14A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 16.5mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | Low DCR, Low Loss |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.504" L x 0.543" W (12.80mm x 13.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.248" (6.30mm) |