CSAB1265A-330M
Manufacturer
CODACADescription
SMD MOLDING POWER CHOKE
Request for Quotation
CSAB1265A-330M
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
33 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 69mOhm Max Nonstandard Molded Inductors, Molding Power Choke
CSAB1265A-330M
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | CODACA |
| Series | CSAB1265A |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 8A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 69mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | Molded Inductors, Molding Power Choke |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.248" (6.30mm) |