CSAB1265A-1R5M
Manufacturer
CODACADescription
FIX IND 1.5UH 25A 2.90MOHM SMD
Datasheet
DatasheetPackage
Nonstandard
Request for Quotation
CSAB1265A-1R5M
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
1.5 µH Shielded Molded Inductor 25 A 2.9mOhm Max Nonstandard
CSAB1265A-1R5M
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | CODACA |
| Series | CSAB1265A |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Molded |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 25 A |
| Current - Saturation (Isat) | 40A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.9mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |