CT-6ES104
CT-6ES104
CT-6ES104
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CT-6ES104
  • Description
    TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
  • Delivery Services
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
CT-6ES104
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 100 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)