DRA-26PC-F0R
DRA-26PC-F0R
DRA-26PC-F0R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DRA-26PC-F0R
  • Manufacturer
    JAE Electronics
  • Description
    CONN PLUG HSG 26POS 2.54MM
  • Delivery Services
26 Rectangular Connectors - Housings Plug
Quick Inquiry
DRA-26PC-F0R
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer JAE Electronics
Series DRA
Packaging -
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 26
Pitch -
Number of Rows -
Row Spacing -
Mounting Type -
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color -
Features -
Insulation Material -
Operating Temperature -
Base Product Number DRA-26PC
Parts with Similar Specifications
Product Attribute DRA-26PC-F0R DR-12-2PC-F0 DR-12-2PC-F0 DR-12-2PC-F0-1
Part Number DRA-26PC-F0R DR-12-2PC-F0 DR-12-2PC-F0 DR-12-2PC-F0-1
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
RoHS Status RoHS Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant RoHS Compliant
Description CONN PLUG HSG 26POS 2.54MM CONN PLUG HSG 12POS 2.54MM CONN PLUG HSG 12POS 2.54MM CONN PLUG HSG 12POS 2.54MM