ECS-271.2-10-30B-RWY-TR
ECS-271.2-10-30B-RWY-TR
ECS-271.2-10-30B-RWY-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-271.2-10-30B-RWY-TR
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
27.12 MHz ±15ppm Crystal 10pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-271.2-10-30B-RWY-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-53B
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD