ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Delivery Services
27.12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-1247Q
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD