ECX-P25BN-100.000
ECX-P25BN-100.000
ECX-P25BN-100.000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECX-P25BN-100.000
  • Description
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECX-P25BN-100.000
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 48mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ECX-P25BN-10.000 ECX-P25BN-1000.000 ECX-P25BN-106.250 ECX-P25BN-11.0592
Part Number ECX-P25BN-10.000 ECX-P25BN-1000.000 ECX-P25BN-106.250 ECX-P25BN-11.0592
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 1.0000GHZ LVPECL SMD XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL XTAL OSC XO 11.0592MHZ LVPECL