ECX-P25CM-100.000
Manufacturer
ECS Inc.Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Datasheet
DatasheetPackage
6-SMD, No Lead
Request for Quotation
ECX-P25CM-100.000
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P25CM-100.000
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | ECS Inc. |
| Series | ECX-P ECSpressCON™ |
| Packaging | Strip |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 100 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVPECL |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 48mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | ECX-P25CM-10.000 | ECX-P25CM-1000.000 | ECX-P25CM-106.250 | ECX-P25CM-11.0592 |
| Manufacturer | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL | XTAL OSC XO 1.0000GHZ LVPECL SMD | XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL | XTAL OSC XO 11.0592MHZ LVPECL |