ECX-P25CM-106.250
Manufacturer
ECS Inc.Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
Request for Quotation
ECX-P25CM-106.250
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
106.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P25CM-106.250
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 106.25 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVPECL |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 50mA |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |