F1A2-464615-330M
F1A2-464615-330M
F1A2-464615-330M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F1A2-464615-330M
  • Manufacturer
    Signal Transformer
  • Description
    FIXED IND 33.0UH 620MA 630 MOHM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
33 µH Shielded Wirewound Inductor 620 mA 630mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
F1A2-464615-330M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Signal Transformer
Series F1A2-4646
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 620 mA
Current - Saturation (Isat) 550mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 630mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)