F1A2-464615-390M
F1A2-464615-390M
F1A2-464615-390M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F1A2-464615-390M
  • Description
    FIXED IND 39.0UH 580MA 720 MOHM
  • Delivery Services
39 µH Shielded Wirewound Inductor 580 mA 720mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
F1A2-464615-390M
Material - Core -
Inductance 39 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 580 mA
Current - Saturation (Isat) 500mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)