F1A2-464615-3R9N
F1A2-464615-3R9N
F1A2-464615-3R9N
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F1A2-464615-3R9N
  • Description
    FIXED IND 3.9UH 1.40A 140 MOHM
  • Delivery Services
3.9 µH Shielded Wirewound Inductor 1.4 A 140mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
F1A2-464615-3R9N
Material - Core -
Inductance 3.9 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)