F1B1-383815-220M
F1B1-383815-220M
F1B1-383815-220M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F1B1-383815-220M
  • Description
    FIXED IND 22.0UH 720MA 636 MOHM
  • Delivery Services
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 636Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
F1B1-383815-220M
Manufacturer Signal Transformer
Series F1B1-383815
Material - Core -
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 720 mA
Current - Saturation (Isat) 720mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 636Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)