F1B1-383815-2R2M
F1B1-383815-2R2M
F1B1-383815-2R2M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    F1B1-383815-2R2M
  • Description
    FIXED IND 2.2UH 1.85A 108 MOHM
  • Delivery Services
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.85 A 108Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
F1B1-383815-2R2M
Manufacturer Signal Transformer
Series F1B1-383815
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.85 A
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 108Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)