G125-22496F2-02-24-00
Manufacturer
Harwin Inc.Description
CONN RCPT 2PWR + 24SIGNAL
Request for Quotation
G125-22496F2-02-24-00
lmages are for reference only.G125-22496F2-02-24-00
CONN RCPT 2PWR + 24SIGNAL
Delivery Services
26 (24 + 2 Power) Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
G125-22496F2-02-24-00
| Contact Type | Female Socket |
| Number of Positions | 26 (24 + 2 Power) |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |