HD60125K-10
Manufacturer
Sensata-CrydomDescription
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Request for Quotation
HD60125K-10
lmages are for reference only.HD60125K-10
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
HD60125K-10
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC |
| Voltage - Input | 3 ~ 32VDC |
| Voltage - Load | 48 V ~ 660 V |
| Load Current | 125 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |