IPC03-16GK
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.Description
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Request for Quotation
IPC03-16GK
lmages are for reference only.IPC03-16GK
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
RFID Tag Read/Write Memory 125kHz Coin
IPC03-16GK
| Category | RF and Wireless - RFID Transponders-Tags - |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Style | Coin |
| Technology | Passive |
| Frequency | 125kHz |
| Memory Type | Read/Write |
| Writable Memory | - |
| Standards | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.630" D (6.00mm x 16.00mm) |