LWW0805JT12N
LWW0805JT12N
LWW0805JT12N
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LWW0805JT12N
  • Description
    0805, 5%, 12N Inductance (nH)
  • Delivery Services
12 nH Unshielded Wirewound Inductor 600 mA 150mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
LWW0805JT12N
Material - Core Ceramic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)