MA0805XR225K100
MA0805XR225K100
MA0805XR225K100
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MA0805XR225K100
  • Description
    CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
  • Delivery Services
2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
MA0805XR225K100
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)