MIB10000FKSGGHWS
MIB10000FKSGGHWS
MIB10000FKSGGHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MIB10000FKSGGHWS
  • Manufacturer
    Vishay Electro-Films
  • Description
    MIB 1% 100PPM WS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
1 kOhms ±1% 0.025W Chip Resistor Nonstandard Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
Quick Inquiry
MIB10000FKSGGHWS
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Electro-Films
Series
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Electro-Films
Series MIB
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.025W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.010" W (0.50mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)