MIB1000AFKMGNHWS
MIB1000AFKMGNHWS
MIB1000AFKMGNHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MIB1000AFKMGNHWS
  • Description
    MICROWAVE RESISTOR 2016 100 OHM
  • Delivery Services
100 Ohms ±1% 0.025W Chip Resistor Nonstandard Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
Quick Inquiry
MIB1000AFKMGNHWS
Series MIB
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.025W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.010" W (0.50mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)