MIC3200BKKMGGKWS
Manufacturer
Vishay Electro-FilmsDescription
MIC 10% 100PPM WS
Datasheet
DatasheetPackage
0402 (1005 Metric)
Request for Quotation
MIC3200BKKMGGKWS
lmages are for reference only.MIC3200BKKMGGKWS
MIC 10% 100PPM WS
Datasheet0402 (1005 Metric)
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
32 Ohms ±10% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
MIC3200BKKMGGKWS
| Category | Resistors - Chip Resistor Surface Mount - |
| Manufacturer | Vishay Electro-Films |
| Series | MIC |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 32 Ohms |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Ratings | - |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.012" (0.30mm) |