MIC3200BKKMGNKWS
MIC3200BKKMGNKWS
MIC3200BKKMGNKWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MIC3200BKKMGNKWS
  • Description
    MIC 10% 100PPM WS
  • Delivery Services
32 Ohms ±10% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
Quick Inquiry
MIC3200BKKMGNKWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 32 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)