MIC3280BJCMGNHWS
MIC3280BJCMGNHWS
MIC3280BJCMGNHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MIC3280BJCMGNHWS
  • Description
    MIC 5% 50PPM WS
  • Delivery Services
32.8 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
Quick Inquiry
MIC3280BJCMGNHWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 32.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)