MKS0C011000B00MSSD
MKS0C011000B00MSSD
MKS0C011000B00MSSD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MKS0C011000B00MSSD
  • Description
    MKS 02 1000 pF 63 VDC 20% Standa
  • Delivery Services
1000 pF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Quick Inquiry
MKS0C011000B00MSSD
RoHS Status RoHS Compliant
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 40V
Voltage Rating - DC 63V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 105°C