MKS0C016800B00MSSD
MKS0C016800B00MSSD
MKS0C016800B00MSSD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MKS0C016800B00MSSD
  • Description
    MKS 02 6800 pF 63 VDC 2.5x7x4.6
  • Delivery Services
6800 pF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Quick Inquiry
MKS0C016800B00MSSD
RoHS Status RoHS Compliant
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 40V
Voltage Rating - DC 63V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 105°C