MLF2012C101MTD25
MLF2012C101MTD25
MLF2012C101MTD25
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MLF2012C101MTD25
  • Description
    FIXED IND 100UH 2MA 3.1 OHM SMD
  • Delivery Services
100 µH Shielded Multilayer Inductor 2 mA 3.1Ohm 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
MLF2012C101MTD25
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm
Q @ Freq 25 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant 7MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)