MPM24-2KP
MPM24-2KP
MPM24-2KP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MPM24-2KP
  • Description
    DC DC CONVERTER 334-2000V 15W
  • Delivery Services
High Voltage - Isolated Module DC DC Converter 1 Output 334 ~ 2000V 750µA 4V - 24V Input
Quick Inquiry
MPM24-2KP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output 1 334 ~ 2000V
Current - Output (Max) 750µA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case 4-DIP Module
Size / Dimension 1.50" L x 1.50" W x 0.79" H (38.1mm x 38.1mm x 20.1mm)