MYBSP01201ABF-EVM
MYBSP01201ABF-EVM
MYBSP01201ABF-EVM
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MYBSP01201ABF-EVM
  • Description
    POWERM
  • Delivery Services
DC DC Converter Output - Input
Quick Inquiry
MYBSP01201ABF-EVM
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Number of Outputs -
Voltage - Input (Min) -
Voltage - Input (Max) -
Voltage - Output 1 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) -
Power (Watts) -
Applications -
Features -
Operating Temperature -
Efficiency -
Grade -
Qualification -
Mounting Type -
Package / Case -
Size / Dimension -
Standard Number -
Base Product Number -
Voltage - Isolation -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant RoHS Compliant
Description DC DC CONVERTER 12V 12W 72W, 12VO/6A ISOLATED DC-DC CONV POWERM DC DC CONVERTER 12V 26W