OMR50M-R1000-SSI-V1V1B-T
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.Description
SENSOR OPT 200MM-8000MM ANALOG
Request for Quotation
OMR50M-R1000-SSI-V1V1B-T
lmages are for reference only.OMR50M-R1000-SSI-V1V1B-T
SENSOR OPT 200MM-8000MM ANALOG
Delivery Services
Optical Sensor 11.81" ~ 1968.50" (30 ~ 5000cm) Analog, RS-422 Output
OMR50M-R1000-SSI-V1V1B-T
| RoHS Status | |
| Sensing Distance | 11.81" ~ 1968.50" (30 ~ 5000cm) |
| Output Type | Analog, RS-422 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Current - Supply | 660 mA |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |