OMR50M-R300-IEP-V1
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.Description
SENSOR OPT 20-1500CM ANALOG
Request for Quotation
OMR50M-R300-IEP-V1
lmages are for reference only.OMR50M-R300-IEP-V1
SENSOR OPT 20-1500CM ANALOG
Delivery Services
Optical Sensor 0" ~ 1968.50" (0 ~ 5000cm) Analog, Push-Pull Output
OMR50M-R300-IEP-V1
| RoHS Status | |
| Sensing Distance | 0" ~ 1968.50" (0 ~ 5000cm) |
| Output Type | Analog, Push-Pull |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Current - Supply | 80 mA |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 55°C |