PCS15-220A-240A-40ZYLQ
PCS15-220A-240A-40ZYLQ
PCS15-220A-240A-40ZYLQ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PCS15-220A-240A-40ZYLQ
  • Description
    SSR RELAY 40A 48~280VAC QUICK CO
Quick Inquiry
PCS15-220A-240A-40ZYLQ
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 175 ~ 264VAC
Voltage - Load 48 V ~ 280 V
Load Current 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature -30°C ~ 80°C