PHV-5R4H505-3
PHV-5R4H505-3
PHV-5R4H505-3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PHV-5R4H505-3
  • Description
    PHV SERIES CAP,5.4V, 5F, WITH CA
  • Delivery Services
(EDLC) Supercapacitor
Quick Inquiry
PHV-5R4H505-3
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Capacitance -
Tolerance -
Voltage - Rated -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Termination -
Mounting Type -
Package / Case -
Lead Spacing -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP 5F -10% +30% 5.4V T/H CAP 1.5F -10% +30% 5.4V T/H CAP 2.5F -10% +30% 5.4V T/H CAP 3F -10% +30% 5.4V T/H