QFC5PN2N14SXA
QFC5PN2N14SXA
QFC5PN2N14SXA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QFC5PN2N14SXA
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    CONN RCPT HSG 14POS
  • Delivery Services
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Violet
Quick Inquiry
QFC5PN2N14SXA
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 14
Pitch -
Number of Rows 4
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color Violet
Features -
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Base Product Number QFC5PN
Parts with Similar Specifications
Product Attribute QFC5PN2N14SXA QFC5PN2N07SXA QFC5PN2N07SXA QFC5PN2N22SXA
Part Number QFC5PN2N14SXA QFC5PN2N07SXA QFC5PN2N07SXA QFC5PN2N22SXA
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant
Description CONN RCPT HSG 14POS CONN RCPT HSG 7POS CONN RCPT HSG 7POS CONN RCPT HSG 22POS