QFC5PN3N14SXA
QFC5PN3N14SXA
QFC5PN3N14SXA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QFC5PN3N14SXA
  • Description
    CONN RCPT HSG 14POS
  • Delivery Services
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Violet
Quick Inquiry
QFC5PN3N14SXA
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 14
Pitch -
Number of Rows 4
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Base Product Number QFC5PN
Parts with Similar Specifications
Product Attribute QFC5PN3N14SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N07SXA
Part Number QFC5PN3N14SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N04SXA QFC5PN3N07SXA
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description CONN RCPT HSG 14POS CONN RCPT HSG 4POS CONN RCPT HSG 4POS CONN RCPT HSG 7POS